Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona”

Przystępując do tej akcji postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom problematykę obecnej pandemii w sposób jak najbardziej zbliżony do ich możliwości poznawczych i emocjonalnych tak,aby sytuacja z którą stykają się teraz codziennie , rozmowy i słowa ,które słyszą , ale nie zawsze rozumieją nie były już dla nich tajemnicą. Chciałyśmy, aby dzieci nabyły przekonania , że wszystko , co niedobre kiedyś się skończy i trzeba przestrzegać ustalonych zasad, aby nastąpiło to jak najszybciej np-niewkładanie palców/przedmiotów do buzi, zasłanianie ust i nosa podczas kichania/kaszlu,jedzenie warzyw i owoców….. Przybliżałyśmy im tę tematykę poprzez bajki terapeutyczne, filmiki edukacyjne,zajęcia plastyczne i muzyczne.

1.Bajka o koronawirusie – co to jest koronawirus

2.Bajka:Pszczółka Zuzia i witaminy – o zdrowym odżywianiu się

3.Bajka : Leśne skrzaty i wielka woda – o tym , że złe rzeczy przemijają , trzeba tylko być cierpliwym

4.Bajka o smoku, co wirusa miał na oku – o radzeniu sobie z ograniczeniami

5.Bajka : Staś i Jadzia zostają w domu – o zasadach sanitarnych

6.Piosenka ; Umyj ręce

7.kolorowanie kolorowanki ; Koronawirus

8.Zbudowanie rakiety , wrzucenie do niej wirusów – papierowych kul i wysłanie ich do krainy wirusów .Na zawsze .