Akcja „Szlachetna Paczka” – podsumowanie

Drodzy Rodzice! Z radością informujemy, że tym razem,tak jak i w latach ubiegłych, sprostaliśmy wyzwaniu, jakim było przygotowanie paczki dla jednej z wybranych przez nas knurowskich rodzin, znajdujących się w potrzebie. Tym razem do rodziny trafiło 29 bogatych paczek, których zawartość z pewnością na jakiś czas odciąży Rodzinę. Mamy również nadzieję, że wspólnie przygotowana przez nas pomoc przyczyniła się do tego, że choć w te święta Rodzina mogła zaznać nieco spokoju i radości. A to wszystko dzięki Wam, Wspaniali Rodzice! Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak wspaniałej paczki. Dziękujemy również za zakup naszych kiermaszowych książek i świątecznych wypieków przygotowanych wspólnie z dziećmi – tutaj serdecznie dziękujemy „Tygryskom”, „Sowom”, „Myszkom” oraz „Niedźwiadkom” za nieoceniony wkład kulinarny. Suma, jaką zebraliśmy podczas obu kiermaszów to 1029 zł! Dodatkowo, z Państwa datków na organizację paczki zebraliśmy jeszcze 300 zł. Większość całej zebranej kwoty – 1200 zł postanowiliśmy przeznaczyć na zakup sesji rehabilitacyjnych dla dziewczynki z porażeniem mózgowym, będącej członkiem rodziny (wszystkie paragony są do wglądu u koordynatorów akcji). Dzięki temu byliśmy w stanie zakupić nie 5, a 7 godzin, a dodatkowo Centrum Fizjoterapii „Fizjofit” przeznaczył jeszcze jedną godzinę na ten szczodry cel. Serdecznie dziękujemy pracownikom tej instytucji za takie zaangażowanie i ogromne serce! Pozostałą część kwoty przeznaczyliśmy na zakup brakujących elementów paczki. W tym miejscu jeszcze szczególnie chcielibyśmy serdecznie podziękować jednej wyjątkowej Mamie, Mamie Poli z grupy „Sowy”, która do ostatnich chwil starała się zorganizować jak najwięcej artykułów i potrzebnych rzeczy dla Rodziny, zarówno w swoim środowisku pracy oraz wśród znajomych. Dziękujemy również Rodzicom z grupy „Niedźwiadki”, którzy tak jak w zeszłym roku, wykazali się niesamowitą umiejętnością organizacyjną i w swojej grupie zebrali sporo niezbędnych artykułów dla Rodziny. Dziękujemy również „tajemniczemu Tacie”, który przekazał bardzo dużą i bogatą paczkę dla Rodziny. I dziękujemy każdemu z Państwa z osobna, za nawet najmniejszą rzecz wsadzoną do naszego „szlachetnego koszyka”.

Poniżej przedstawiamy Państwu relację od wolontariusza zajmującego się Rodziną, z przekazania paczki.

Pani Sylwia była bardzo szczęśliwa. Cały czas nie wierzyła, że to wszystko jest dla jej rodziny. Perfumy, jakie dostała, pachną przepięknie. Pan Mariusz również był bardzo szczęśliwy, nie wiedział, co powiedzieć – dosłownie zaniemówił. Wszystkie paczki ledwo zmieściły się w kuchni oraz przedpokoju. Pani Sylwia kilka razy dziękowała oraz była w szoku, że naprawdę udało kupić się voucher z tak dużą ilością godzin rehabilitacji. Ten zakup bardzo odciąży ich domowy budżet. Daria również była bardzo szczęśliwa, gdy zobaczyła taką wielką ilość pięknie zapakowanych prezentów. Aż żal było otwierać. Pokazywała cały czas, żeby otwierać i wszyscy się śmiali, że była szefową całego przedsięwzięcia.
Słowo od Rodziny
Rodzinka chciałaby przekazać, że dziękują bardzo za okazane wsparcie. Cieszą się, że cały czas są ludzie, którzy chcą pomagać i nieść dobro. Życzą Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.
Słowo od Wolontariusza
Ze swojej strony chciałabym bardzo podziękować za współpracę, zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tworzenie paczki dla Rodziny pani Sylwii. Życzę Państwu spokojnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. 🙂