Akcja „Szlachetna Paczka”

Drodzy Rodzice. W tym roku szkolnym, po kilkuletniej przerwie, wracamy do udziału w akcji 'Szlachetna Paczka”. Tym razem będzie to rodzina seniorów z naszego miasta. Serdecznie zachęcamy do pełnego zaangażowania się w prowadzoną zbiórkę. I już dziś serdecznie dziękujemy każdemu, kto w tak trudnych czasach nie zawaha się udzielić wsparcia drugiemu człowiekowi. Poniżej znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje. Wszystkie artykuły przynosimy na budynek przy ul. Ogana!

UWAGI ORGANIZACYJNE!!!

1. Wszystkie wymienione artykuły umieszczamy bezpośrednio  w specjalnie przygotowanym koszu z napisem „Szlachetna Paczka”  w budynku na Ogana; przynoszone artykuły będą na bieżąco wynoszone i pakowane przez koordynatorów akcji

2. Przynosimy artykuły w małych, poręcznych, zamykających się kartonach

3. Będziemy wdzięczni, jeśli do przyniesionych artykułów dostarczą Państwo papier ozdobny do pakowania – paczka ma mieć charakter prezentu świątecznego

4. Jeśli ktoś z Państwa chce wspomóc organizację paczki finansowo, można dokonać wpłaty dowolnej kwoty u organizatorów; za zebraną kwotę dokupimy brakujące rzeczy; wszystkie rachunki będą udostępnione do wglądu po zakończeniu akcji u organizatorów

5. Jeśli znajdzie się osoba posiadająca duży bagażnik, chętna  do przewozu paczki w celu wręczenia rodzinie, prosimy o kontakt z koordynatorami (będzie to 10 lub 11 grudnia – jeszcze będzie to ustalone)

6. W razie chęci przekazania węgla – prosimy o kontakt z koordynatorami

7. W razie możliwości przekazania brakującego sprzętu gospodarstwa domowego (pralki, telewizora, odkurzacza – mogą być używane, ale w 100% sprawne), prosimy o kontakt z organizatorami

Termin: Wszystkie artykuły przynosimy do środy 7 grudnia.

 Jest to termin ostateczny!!!

Koordynatorzy akcji: p. Beatrycze Komuda, p. Grażyna Krypczyk

Opis rodziny: Pani Monika z Rodziną (na potrzeby zachowania anonimowości prawdziwe imiona zostały zmienione)

Pani Monika wraz z panem Wiesławem wcześniej pracowali i dzięki temu mogli zapewnić sobie godne życie, natomiast choroba pana Wiesława (cukrzyca) spowodowała, że nie był w stanie podjąć pracy. Niestety pani Monika również zachorowała na nowotwór. Małżeństwo utrzymuje się z renty chorobowej pana Wiesława oraz zasiłku pielęgnacyjnego, która w sumie wynosi 1430 zł, natomiast opłaty za mieszkanie, leki, leczenie oraz dojazdy do szpitali i lekarzy miesięcznie wynoszą 1245 zł. Na życie pozostaje małżeństwu 93 zł na osobę, które nie jest w stanie wystarczyć na resztę podstawowych potrzeb, tj. żywność, środki czystości, opał oraz odzież i obuwie. Jednak od czasu do czasu pomaga rodzinie córka w postaci kupienia jedzenia.

Małżeństwo pomimo przeciwności losu, jakie je spotkało, stara się optymistycznie patrzeć na życie. Jak sami twierdzą – mają dla kogo i po co żyć, i to daje motywację do walki o siebie. Pani Monika i pan Wiesław są bardzo zgodnym i kochającym się małżeństwem . Każdą wolną chwilę spędzają razem  i wspierają się dobrym słowem. Małżonkowie pomimo tego, że sami mają trudną sytuację materialną oraz mieszkaniową, to posiadają 2 pieski oraz świnkę morską , ponieważ kochają zwierzęta i nie wyobrażają sobie życia bez nich.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny !!!

1. Żywność trwała

2. Kurtki –nowe lub używane, ale czyste, zadbane i w bardzo dobrym stanie

3. Pralka – nowa lub używana, ale w 100% sprawna

SZLACHETNA PACZKA – Potrzeby rodziny

1. Podstawowe produkty żywnościowe, w tym dla cukrzyków:

Herbata, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa i owoce w puszkach, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Śledzie w słoiku

2. Środki czystości: 

Mydło/Żel myjący, Szampon, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Płyn do płukania, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń

3. Wyposażenie mieszkania:

 Ręczniki kuchenne i kąpielowe, Ciepły, jasny koc 160×220 lub 200×220, Pościel 160×220 w  jasnych kolorach (poszwy, prześcieradła)

4. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:

Pralka, Odkurzacz, Telewizor

5. Inne potrzeby:

Węgiel, Drobna karma dla psów – z uwagi na problemy z  zębami, Karma dla świnki morskiej

6. Szczególne upominki:

Zestaw biżuterii srebrnej dla Pani Moniki (kolczyki plus łańcuszek), Skrzynka z narzędziami dla Pana Wiesława

7. Specjalne potrzeby:

– klej do protez

– tabletki Corega tabs

8. Odzież:

Lp.PłećRodzajRozmiarUwagi
1KKurtka zimowaMczarna
2KRękawiczki zimoweM
3KSkarpetki zimoweM
4KSweter na zimęMciepły
5KKapcie domowe38jasny kolor
6KKozaki/ buty zimowe38kolor ciemny, na zamek
Lp.PłećRodzajRozmiarUwagi
1MKurtka zimowaXLciemny kolor
2MDres na zimęXLciemny kolor
3MKapcie domowe43jasny kolor
4MKozaki/buty zimowe43ciemny kolor