BIBLIOTECZKA PRZEDSZKOLNA

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

W naszym przedszkolu od 14 lutego funkcjonować będzie „Biblioteczka przedszkolna”.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola

wraz z rodzicami do korzystania z nowo powstałej biblioteczki.

Przed wypożyczeniem książki prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIBLIOTECZKI PRZEDSZKOLNEJ

1. Każdy wypożyczający zobowiązany jest zaznajomić się z regulaminem biblioteczki i ściśle go przestrzegać.

2. Z biblioteczki przedszkolnej mogą korzystać przedszkolaki wraz z rodzicami, nauczyciele oraz personel Przedszkola.

3. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

4. Korzystający z biblioteki wpisuje się do zeszytu wypożyczanych książek – imię dziecka, grupę, datę wypożyczenia książki, tytuł oraz autora książki i czytelny podpis.

5. Czytelnik jest zobowiązany do szanowania książek. Powinien zwrócić uwagę na stan książki przed jej wypożyczeniem i zauważone szkody zgłosić opiekunom biblioteki.

6. Czytelnik, który zniszczy lub zgubi wypożyczoną książkę, może zwrócić inną książkę, przydatną w bibliotece przedszkolnej.

7. Jednorazowo można wypożyczyć jedną książkę na okres nie dłuższy niż dwa tygodnie.

8. Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić przed zakończeniem bieżącego roku szkolnego (do 10 czerwca).

9. W przypadku przetrzymywania wypożyczonej książki opiekun biblioteki ma prawo udzielić rodzicom ustnego przypomnienia.

Nauczyciele odpowiedzialni za prowadzenie biblioteczki:

Magdalena Przydatek

Angelika Śniatała

Aleksandra Stężały

Życzymy miłego wspólnego czytania z dzieckiem i niezwykłej podróży po świecie książek.

ZBIÓRKA KSIĄŻEK DO PRZEDSZKOLNEJ BIBLIOTEKCZKI

Zachęcamy rodziców i dzieci do zbiórki książek.

Jeśli posiadacie Państwo książki dla dzieci, które już przeczytaliście i odłożyliście na półkę a są w dobrym stanie, zachęcamy do przekazania ich na rzecz naszego przedszkola.

Książeczki zostaną przekazane do przedszkolnej biblioteczki i na pewno ucieszą kolejnych czytelników.

Dziękujemy! 🙂