„Dzień czekolady” – proponowane aktywności, w ramach programu Uczymy Dzieci Programować

  1. „Skąd się bierze czekolada? ” -oglądamy film na temat powstania czekolady; omawiamy etapy powstawania czekolady, na podstawie ilustracji https://vod.tvp.pl/video/teleranek,fabryka-czekolady,42306573
  1. 2. Zestaw zabaw ruchowych „Czekoladowa planeta”

3. Piosenka „Czekolada”

4. Zabawa dydaktyczna „Znajdź różnicę” – zadaniem dziecka jest odszukać i wskazać czekoladkę różniącą się od pozostałych

5. Zabawa dydaktyczna „Czekoladowe rytmy” – wycinamy czekoladki znajdujące się na dole strony. Zadaniem dziecka jest przykleić czekoladki w taki sposób, aby zachować rytmiczność wzoru.

6. Zabawa dydaktyczna z elementami kodowania „Bombonierka” – wycinamy papierowe czekoladki. Zadaniem dziecka jest ułożyć czekoladki na pustej kratownicy, zgodnie z wzorem przedstawionym na drugiej – wypełnionej kratownicy. Do zabawy można wykorzystać prawdziwe czekoladki lub inne dowolne przedmioty (pompony, nakrętki od butelek, owoce, itp.)

7. Praca plastyczna „Czekoladowe obrazy” – tworzymy swobodne rysunki poprzez malowanie po waflu palcem zamoczonym w kremie czekoladowym. Druga opcja: smarujemy wafle kremem czekoladowym przy użyciu noża (z pomocą rodziców). Z tak powstałych wafli możemy stworzyć andruty.