„Dzień Drzewa”

10 października obchodzony jest „Dzień Drzewa” – jak ważne są dla nas drzewa i dlaczego nie powinniśmy ich niszczyć, „Misie” przekonały się podczas specjalnie zorganizowanych z tej okazji zabaw. Utrwaliliśmy naszą wiedzę na temat miejsc, w których możemy zobaczyć wiele drzew – sad, park, las. Rozwiązywaliśmy zagadki słowno-obrazkowe. Urządziliśmy „Polowanie na drzewa” – zabawę z packami na muchy, dzięki której ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość, zręczność, refleks, ale i utrwaliliśmy poznane nazwy drzew (kasztanowiec, dąb, jarzębina, klon). Następnie w trakcie zabaw sensorycznych, rozpoznawaliśmy za pomocą dotyku materiał przyrodniczy kojarzony z drzewami – liść, kasztan, żołądź, szyszka, patyk, kora. Dzieci wzięły udział w „Kasztanowym wyścigu” – każda z drużyn musiała w jak najkrótszym czasie, zebrać jak najwięcej kasztanów. Przeszliśmy też przez zakodowaną ścieżkę do parku – dzieci musiały się poruszać zgodnie z kodem strzałkowym umieszczonym na schematycznym obrazku. Na zakończenie, każde dziecko stworzyło własne, jesienne drzewo – poznaliśmy technikę stemplowania farbą przy użyciu waty i obserwowaliśmy mieszanie się jesiennych barw.