Dzień Kota

19 lutego obchodziliśmy Dzień Kota! Był to bardzo kiciowy dzień 😉 Rozpoczęliśmy go od nietypowej, „Kociej gimnastyki”. Następnie bawiliśmy się w zabawę na spostrzegawczość – „Kot sprzedaje buty”. Oczywiście nie mogło zabraknąć (zwłaszcza, że był to nasz bajkowy i baśniowy tydzień) baśni „O kocie w butach”. Dowiedzieliśmy się, jakie akcesoria są niezbędne, aby móc dobrze zaopiekować się kotkiem. Bawiliśmy się również w „detektywów”, którzy za pomocą latarki sprawdzali, co znajduje się w brzuchu kotka – podzieliliśmy pokarm na odpowiedni i na niezdrowy dla kota (przypomnieliśmy, że koty wcale nie powinny pić mleka!). Ćwiczyliśmy również umiejętność określania położenia kotka w przestrzeni – mówiliśmy, gdzie schował się na obrazku: za zasłoną, pod stołem, w koszyku, na fotelu… A na zakończenie – „Zakodowany kotek” – kolorowaliśmy kotka wg cyferek (1-4), gdzie każdej cyferce odpowiadał inny kolor. W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy także zbiórkę karmy, żwirku, zabawek, legowisk dla kotków ze schronisk. Ale to był koci dzień! 🙂