Dzień Kropki u „Słoneczek”

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Grupa „Słoneczek” również poznała historię małej Vashti i „wkręciła” się w kropkowe szaleństwo. Kropki towarzyszyły nam przez cały dzień – w naszej sali, na naszych ubraniach oraz w trakcie kropkowych zabaw – bawiliśmy się w „Znikające kropki”, kodowaliśmy kropkowe emocje, szukaliśmy swojej kropkowej połówki, układaliśmy kropkowo-gąsienicowe sekwencje, szeregowaliśmy kropki od najmniejszej do największej i odwrotnie, a także jak Vashti stworzyliśmy galerię naszych „wykropkowanych” prac plastycznych. Nie zabrakło także kropkowej sesji zdjęciowej 😉