„Dzień Pluszowego Misia” u „Misiów”

25 listopada obchodzony jest „Światowy Dzień Pluszowego Misia” – z tej okazji Misiowe zabawy towarzyszyły nam od samego rana! Zaraz po śniadaniu odwiedzili nas starsi koledzy z grupy „Krasnoludki”, z którymi bawiliśmy się przy muzyce, tańczyliśmy w parach i tuliliśmy się jak misie, rozwiązywaliśmy zagadki ukryte w miodkowych beczułkach, układaliśmy puzzle, a także szaleliśmy z wykorzystaniem chusty animacyjnej (kołysaliśmy misie do snu, po czym budziliśmy je, odnajdywaliśmy swoje misie pod chustą, a następnie zaprosiliśmy je do zabawy w kolory – z naszą pomocą musiały usiąść na właściwym kolorze chusty). Na koniec wspólnych zabaw musieliśmy pomóc naszym misiom w „górskiej wyprawie” – przebyliśmy trudną ścieżkę sensoryczną i usadziliśmy nasze misie na samym szczycie „góry”, czyli szafki 😉 Ale to nie koniec…

…bo Misie chciały bawić się dalej! Więc kiedy „Krasnoludki” wróciły do swojej sali, to my zajęliśmy się wyszukiwaniem różnic na obrazkach, degustacją misiowego przysmaku – miodu, wykonaliśmy misie z papierowych talerzyków i urządziliśmy sobie sesję zdjęciową w fotobudce…

…wykonaliśmy także jedno z pierwszych zadań naszej innowacji pedagogicznej „Kodowanie to barw świata poznawanie, małych rączek usprawnianie” – układaliśmy duże kolorowe misie wg kodu przedstawionego na małych misiach:

To był bardzo zmisiowany dzień 🙂