DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był dla „Żyrafek”  również nietypowy, a wręcz wyjątkowy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, wszyscy przebrali się za swoich ulubionych, bajkowych bohaterów.  Nie zabrakło wróżek, księżniczek, dinozaurów i super-bohaterów. Z tej okazji były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, układały bajkowe puzzle,  rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz wcieliły się w Kopciuszka- oddzielając  groch od fasoli.  Były także tańce przy muzyce,  zabawy ruchowe oraz  prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami, wykazały się dużą znajomością bajek.