Dzień Postaci z Bajek

Za górami, za lasami, za siedmioma rzekami…zła czarownica uwięziła w zamku królewnę! Kazała wykonać jej mnóstwo zadań, z którymi nie byłaby w stanie sobie poradzić…gdyby nie nasze kochane „Misie” i równie wspaniałe „Mróweczki”! Dzieci pokonały trudną drogę prowadzącą do zamku…przeszły przez jaskinię smoka, skakały z kamienia na kamień, by przejść przez rwącą rzekę, wreszcie pokonały wysoką górę. Kiedy wszystkie dotarły już do królewny pomogły wykonać jej zadania czarownicy: odgadywały bajkowe zagadki, dzięki którym bajkowe ilustracje trafiły do odpowiednich książek, ułożyły bajkowe puzzle i nazwały powstałych z puzzli bohaterów, podawały sobie przy muzyce „zatrute” przez złą macochę jabłko i zasypiały niczym Królewna Śnieżka, oddzielały groch od fasoli niczym Kopciuszek, podążały wąską ścieżką do muzyki jak Krasnoludki, odgadywały zawartość koszyczka Czerwonego Kapturka i określały, który z produktów został ukryty pod peleryną czarownicy ćwicząc swoją spostrzegawczość. Na zakończenie wdzięczna za uratowanie królewna sprawiła dzieciom niespodziankę – wyświetliła przedszkolakom bajki edukacyjne przy pomocy projektora. Cóż to były za bajkowe czary!