DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 6 listopada obchodziliśmy   Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci rozwiązywały bajkowe zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Układały bajkowe puzzle a  przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna ryżu od grochu. Były też zabawy ruchowe: „Elza – berek”, „skaczące tygryski”,  „śnieżna kula”, „Kubuś Puchatek szuka miodu”, czy „niezwykły tor przeszkód”. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.