„Dzień Postaci z Bajek”

4 listopada „Misie” obchodziły „Dzień Postaci z Bajek” – w przedszkolu zrobiło się naprawdę bajkowo! Od samego rana w naszej sali pojawiały się coraz to nowe postaci z bajek, a to za sprawą pięknie przebranych dzieci! Naszą zabawę rozpoczęliśmy od przeniesienia się do Krainy Bajek, gdzie każde dziecko przy wesołej muzyce mogło zaprezentować wszystkim swój strój. Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością bajek – rozwiązywały zagadki i wskazywały właściwy tytuł bajki na ilustracji. Układały także puzzle, nazywały bajkowych bohaterów i wspólnie próbowały określić, z jakiej bajki pochodzą. Czekała na nas również zabawa z „Zatrutym jabłkiem” – dziecko, które na przerwę w muzyce pozostało z jabłkiem w ręce – zasypiało niczym Królewna Śnieżka – na szczęście na pomoc przybył królewicz, który przesłanym pocałunkiem sprawił, że wszyscy, którzy zasnęli, mogli się obudzić 😉 Pomogliśmy też Kopciuszkowi oddzielić ziarna fasoli od grochu. Poćwiczyliśmy także naszą spostrzegawczość – dzieci musiały zapamiętać co zawierał koszyczek Czerwonego Kapturka, a następnie określić, który z produktów został zaczarowany i zniknął pod peleryną czarodziejki. Nie zabrakło także tańców przy bajkowych piosenkach – z Pszczółką Mają, Elsą, a także… z Krecikiem 🙂 Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z bajkowymi postaciami. Świetnie się bawiliśmy!