Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie dziwi więc fakt, że doczekały się one swojego dnia w naszym przedszkolnym kalendarzu. W tym szczególnym dniu przenieśliśmy się nieco do przeszłości, wspominając od lat znane już baśnie i bajki, jak np. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Czerwony Kapturek”, czy „Trzy małe świnki”. Każdy chętny przedszkolak z naszej grupy miał możliwość zaprezentowania przyniesionej dziś bajkowej zabawki. Myszki bardzo chętnie składały bajkowe postacie z kilku elementów w całość, dopasowywały sylwety bajkowych rekwizytów do ich cieni oraz próbowały zjeść jabłko zawieszone na sznurku, wcielając się w postać królewny Śnieżki. Na zakończenie zabawy dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki i uzupełniały brakujące elementy wybranych bajkowych postaci za pomocą plasteliny.