Hokus Pokus, Czary Mary, niech się spełnią Andrzejkowe Czary

30 listopada w grupie „Słoneczek” zrobiło się naprawdę czarodziejsko i magicznie – w tym dniu w naszej sali pojawiły się same czarodziejki i sami czarodzieje! Okazja nie byle jaka – w końcu to „Andrzejki”! Poznaliśmy historię i tradycję „Andrzejek”, aktywnie słuchaliśmy muzyki wg metody Batii Strauss wykonując utwór „Czarowanie”, no i zabraliśmy się do wróżenia 🙂 Każde dziecko miało okazję „zakręcić” magiczną butelką, która wskazywała, kto zostanie kim w przyszłości (pojawiły się nawet pomysły wspólnych biznesów) 😉 Jak wiadomo, przedszkole, to czas pierwszych „miłości” – dlatego kolejna wróżba to „Serce” – przebijając serce, dzieci poznawały imię swojej przyszłej „drugiej połówki” – czasami okazywało się, że na miłość trzeba jeszcze poczekać… Układając nasze buty, jeden za drugim (koniecznie lewe), do momentu aż jeden z nich przekroczy próg – sprawdziliśmy, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, i który chłopiec pierwszy znajdzie żonę 🙂 Wreszcie nadszedł też czas na najbardziej wyczekiwaną wróżbę – „Lanie wosku” przez magiczne klucze. Jednak, żeby wszystkie wróżby się spełniły, na zakończenie trzeba było trafić grosikiem do miski z wodą – wszystkim się udało, więc teraz tylko należy czekać, aż wszystko się spełni 🙂 Nie zabrakło także tańców przy czarodziejskiej muzyce, która m.in. przypomniała nam, że każdy prawdziwy czarodziej na co dzień stosuje magiczne słowa: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ 🙂