„Kala i pszczoły” – edukacyjny cykl video u „Słoneczek”

Fundacja Apikultura skupia swoje działania na systematycznym upowszechnianiu wiedzy na temat środowiska naturalnego, ekologii oraz pszczelarstwa. W ramach swojej misji Fundacja przygotowała edukacyjny cykl video – „Kala i Pszczoły”. Video ma umożliwić najmłodszym edukację połączoną z twórczym podejściem do zdobywania wiedzy nt. otaczającego świata, łączy naukę z dobrą zabawą.

Bohaterkami odcinków powyższej serii są pszczoły, ich tajemnice, a także przyjazna i wesoła muppetka Kala; dociekliwa i szczera, 9 letnia dziewczynka z dużym poczuciem humoru. Nasza bohaterka z odcinka na odcinek, zgłębia niesamowity świat pszczół oraz zakochuje się w przepysznym miodzie i pozostałych zdrowych, pszczelich produktach.

Do tej pory poznaliśmy odpowiedzi na pytania: kim byli pierwsi pszczelarze, co to są zapylacze i dlaczego powinniśmy cenić pszczołę miodną? Jak długo żyje pszczoła? I czy pszczoła ma wolne weekendy? Czy w ulu można znaleźć króla i czy życie królowej jest rzeczywiście słodkie jak miód? Po co pszczole koszyk, skoro nie chodzi na zakupy? Czy pszczoły gryzą? I dlaczego boją się ciemnych kolorów?

Kolejne odcinki i odpowiedzi na kolejne pytania przed nami 🙂

A oto nasze pszczoły: