„Klub Mleczaka”

O tym, że o zęby trzeba dbać, każdy z nas uczy się już od najmłodszych lat. Bardzo pomocne w tym okazało się nasze uczestnictwo w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Klub Mleczka”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, ile mamy zębów i jakie są ich rodzaje, jak prawidłowo i jak długo należy myć zęby, a także – jakie potrawy i produkty spożywcze korzystnie wpływają na zdrowie naszych zębów, a jakie produkty im szkodzą. Mieliśmy okazję zbadać również, ile cukru znajduje się w wybranych przez nas przysmakach, a także pobawić się w stomatologa. Na zakończenie tej wspaniałej przygody, wraz z grupą „Sowy”, wzięliśmy udział w konkursie Lisicy Karoliny, w ramach którego należało przygotować zdrowe śniadanie. My przygotowaliśmy pożywne gofry szpinakowe z musem bananowym i owocami, a nasi najmłodsi koledzy – pyszny koktajl warzywno – owocowy z chrupiącą marchewką.