„Misie” witają Wiosnę!

Wiosno, wiosno! Ach, to Ty! 21 marca od samego rana towarzyszył nam radosny nastrój – to wszystko za sprawą tego, że przyszła do nas upragniona wiosna! Z samego rana do przedszkola dotarł list, jak się później okazało – od bałwanka, który chciał się z nami pożegnać i podziękować za wspólne zimowe zabawy – obiecał, że wróci do nas za rok. Teraz zima musi ustąpić miejsca wiośnie. Dlatego też tego dnia towarzyszyły nam kolorowe i radosne zabawy – ptaki wracały do swych gniazd, Pani Wiosna swoim czarodziejskim kwiatem budziła pozostałe kwiatuszki do życia, zatańczyliśmy również z barwnymi paskami bibuły do utworu muzyki poważnej „Walc kwiatów” Czajkowskiego. Rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki, pomagaliśmy żabkom wskoczyć do wody (tak aby nie zobaczył ich nadlatujący z ciepłych krajów bociek). Zobaczyliśmy jak czasami zima siłuje się z wiosną, o to, która z nich ma panować – przeciągaliśmy linę (na szczęście zawsze wygrywała wiosna 🙂 ). Poznaliśmy także dawny zwyczaj żegnania zimy Marzanną i witania wiosny kolorowym gaikiem. Udaliśmy się z nimi na spacer, by wszyscy wokół zobaczyli, że właśnie dziś przyszła do nas WIOSNA!