Obchody „Dnia Niepodległości” – #SzkołaDoHymnu

W ramach obchodów „Dnia Niepodległości” Smerfy przygotowały krótką inscenizację przeplataną utworami muzycznymi o charakterze patriotycznym, obrazującą utratę przez Polskę niepodległości, a także jej odzyskanie po 123 latach. Dzieci wcieliły się m. in. w role Józefa Piłsudskiego, Orła Białego, zaborców. Smerfy dzień wcześniej wystąpiły dla swoich rodziców, natomiast 10 listopada – dla młodszych grup przedszkolnych oraz personelu przedszkola. Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne odśpiewanie przez wszystkie grupy przedszkolne „Mazurka Dąbrowskiego”, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Do Hymnu”. Następnie dzieci udały się pod Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie złożyły kwiaty.