„Przy wielkanocnym stole” – propozycje aktywności dla dzieci

  1. „Przygoda dwóch jajeczek” – opowiadanie aktywizujące https://www.youtube.com/watch?v=7l_-HRM6tsc

2. „Eksperymenty z jajkiem” – przykłady doświadczeń naukowych dla dzieci https://www.facebook.com/watch/?v=477024440160645

3. „Bukiet na świąteczny stół” – farbujemy z dziećmi jajka do koszyczka wielkanocnego. Do szklanek z zafarbowaną wodą wkładamy dowolne białe kwiaty cięte i czekamy, aż ulegną zafarbowaniu. Z tak zafarbowanych kwiatów tworzymy bukiet na wielkanocny stół.

Wskazówki: do farbowania używamy tylko barwników spożywczych, woda powinna być chłodna/zimna, barwnika powinno być sporo/wody nie za dużo, eksperyment daje lepsze rezultaty przy wykorzystaniu ciemniejszych kolorów (niebieski, zielony, czerwony, raczej nie żółty).

4. Zabawa dydaktyczna z elementami kodowania”Sztućce” -dziecko odwzorowuje układ sztućców ułożonych na planszy. Do zabawy możemy wykorzystać standardowe sztućce lub plastikowe.

5. „Babeczka do koszyczka” – przepis w postaci instrukcji obrazkowej; dodatkowo – normalny przepis dla Rodziców (w razie wątpliwości co do gramatury poszczególnych składników).