Smerfna wyprawa do biblioteki w towarzystwie Bociana Teodora

8 maja w całej Polsce jest obchodzony Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji Smerfy wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Knurowie, gdzie miały okazję zapoznać się z arkanami tego zawodu, a także zwiedzić wszystkie zakamarki bibliotecznej placówki. Dzieci poznały także „Molusia”, który przybliżył im co nieco regulamin korzystania z biblioteki, wysłuchały bajki o słabowidzącej żyrafie oraz obejrzały wystawę na temat ptaków. Na zakończenie każdy Smerf otrzymał upominek w postaci książki. Całej wyprawie towarzyszył nam nasz kochany Teodor, którego dzieci nie tylko dumnie oprowadziły po bibliotece oraz zapoznały z „Molusiem”, ale także pokazały ciekawsze budynki i instytucje na terenie naszego miasta. W ten sposób Smerfy zyskały przedostatnią już sprawność w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wyzwania Teodora” – sprawność „znawcy własnej miejscowości”.