Spotkanie z pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul Mnie” w Zabrzu

W dniu wczorajszym nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość – pracownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul Mnie” w Zabrzu. Na tę wizytę przyjechał również jeden z podopiecznych schroniska – uroczy starszy kawaler, który na każdym kroku wprost domagał się głaskania i przytulania, co wzbudziło ogromny zachwyt naszych przedszkolaków. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy opiekować się domowymi zwierzętami i jakich akcesoriów one potrzebują, a także jak zachować się w kontakcie z obcymi zwierzętami oraz w razie ataku psa. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród w konkursie na „Wiosenne Ciasto” oraz „Przedszkolna paczka dla kotka i psiaczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszej społeczności przedszkolnej udało nam się zebrać ponad 150 kg karmy dla psów i kotów (w tym znajdowała się również karma zakupiona z funduszy zebranych podczas kiermaszu wiosennych konkursowych wypieków w kwocie 511 zł).