Spotkanie z ratownikami kwalifikowanej pierwszej pomocy

W poniedziałek 20.03.23 r. nasze Krasnoludki odwiedzili ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy ze Stowarzyszenia Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej Knurów, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli przedszkolakom o pracy ratownika oraz przeprowadzili dla dzieci warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką .Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak ratownicy demonstrowali sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Dziękujemy!!!