„W świecie bajek” – projekt edukacyjny u „Słoneczek”

„Słoneczka” wzięły udział w projekcie edukacyjnym stworzonym przez grupę młodzieży z I LO im. K. Miarki w Żorach w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Motywem przewodnim projektu jest hasło : ,,Z bajkami się nie rozstajemy. One zostają z nami przez całe życie”. Projekt ma pokazać, że edukacja to nie tylko bajka w telewizji, gra komputerowa czy zabawki interaktywne. Poprzez autorskie bajki które zostały napisane przez grupę projektową młodzież chce trwale przekazać dobre wartości: empatia, koleżeństwo, chęć pomocy innym; chce również postawić na poszerzenie wyobraźni, poznawanie emocji swoich i innych, a także rozwój artystyczny.

W trakcie realizacji projektu „Słoneczka” poznały m.in. bajkę „O niedźwiadku Borysiu”, o „Wiewiórce Iwonce i kolorowych orzeszkach”, „Smoku Gustawie”, czy też „O dziewczynce, której strach miał wielkie oczy”. Wszystkie bajki nauczyły nas wiele o różnych, ważnych w życiu wartościach, zasadach postępowania, empatii i emocjach. Dały okazję do kształtowania umiejętności uważnego słuchania, wspólnych zabaw i działalności artystycznej.