Wiem, co jem – dlatego jestem zdrowy! – projekt „Dzieciaki Mleczaki” i „Witaminowe przyjęcie Kici Koci” u „Misiów”

Witaminki, witaminki – dla chłopczyka i dziewczynki! W ostatnim czasie „Misie” dowiedziały się sporo na temat witamin (dzięki którym są silne i zdrowe) oraz zdrowego odżywiania – a to wszystko dzięki udziałowi w projektach „Dzieciaki Mleczaki” i „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Wykonaliśmy szereg zadań, m.in. wysłuchaliśmy opowiadania „Kicia Kocia: Witaminowe przyjęcie”, segregowaliśmy produkty przyniesione przez dzieci na owoce i warzywa, bawiliśmy się w sklep – sprzedawaliśmy i kupowaliśmy owoce i warzywa, degustowaliśmy owoce i warzywa i rozpoznawaliśmy je po smaku, nakarmiliśmy też Kicię Kocię, oczywiście tylko zdrowymi produktami. Przy okazji realizacji projektu „Dzieciaki Mleczaki” dzieci dowiedziały się skąd bierze się mleko, rozwiązywały zagadki słowne, wysłuchały piosenki „Krówka Mu” oraz składały obrazek krówki z 3 części i naklejały go na kartkę. Dowiedzieliśmy się także jakie produkty powstają z mleka, mieliśmy okazję je skosztować i spróbować rozpoznać po smaku (mleko, jogurt truskawkowy, ser żółty, twaróg, śmietana). Rozmawialiśmy o tym, dlaczego spożywanie nabiału jest tak ważne. Dzieci otrzymały także kolorowanki z zadaniami przygotowane przez autorów projektu. A na zakończenie „połączyliśmy witaminy” i wykonaliśmy koktajl owocowo-jogurtowy i niczym Kicia Kocia zorganizowaliśmy sobie „Witaminowe przyjęcie” – wszystko, co przygotowane samodzielnie – smakuje lepiej 🙂