Wizyta leśnika w naszym przedszkolu

13 stycznia nasze przedszkole odwiedził leśnik – p. Jacek Wąsiński – znany z wielu przyrodniczych programów telewizyjnych, w tym z edukacyjnego programu dla dzieci „Przyjaciele lasu”. Pan Jacek opowiedział dzieciom czym na co dzień zajmuje się jako leśnik i jak wygląda jego praca w „Leśnym Pogotowiu” – Ośrodku Rehabilitacji i Schronisku Dla Dzikich Zwierząt w Mikołowie. Przekazał dzieciom wiele cennych wskazówek – jak należy postępować w kontakcie z poszkodowanym, dzikim zwierzęciem. Zaprosiliśmy p. Jacka do naszego przedszkola w związku z realizacją przez najmłodszą grupę międzynarodowego projektu eTwinning „Let’s take care of the birds!” – dlatego też opowiedział on nam wiele o różnych gatunkach ptaków, z którymi przyszło mu pracować – pokazał nam, jak dzięki pomocy leśników, wiele z nich, po poważnych wypadkach, szczęśliwie wróciło na wolność. Dzieci przygotowały dla leśnika piosenkę „Ptaszki fruwają”, a także zaprosiły go do wspólnej zabawy w rozwiązywanie zagadek o ptaszkach. „Leśne Pogotowie” niesie pomoc wielu zwierzętom – nie tylko tym leśnym, ale i domowym, zdarzają się nawet przypadki ratowania zwierząt egzotycznych, wyrzucanych z domów przez nierozsądnych ludzi 🙁 Dlatego też, w podziękowaniu dla p. Jacka Wąsińskiego, nasze przedszkolaki zebrały różnego rodzaju karmę dla zwierząt i ziarna dla ptaków, z której mamy nadzieję zwierzątka się ucieszą 🙂