„Zimowa paczka dla kotka i psiaczka” – wyniki konkursu

W miesiącu marcu, w budynku przy ul. Ogana, odbył się konkurs polegający na zbiórce karmy i innych akcesoriów dla psów i kotów ze schroniska. Celem konkursu było rozwijanie poczucia empatii i właściwych postaw proekologicznych u dzieci, uwrażliwianie ich na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom, zwrócenie uwagi całej społeczności przedszkolnej na rangę społecznego problemu, jakim jest bezdomność wielu zwierząt domowych, a także motywowanie dzieci i rodziców do udzielania aktywnej i doraźnej pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska. Ilość zebranej karmy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, za co z całego serca dziękujemy w imieniu „bezdomniaków”. Podczas zbiórki zebraliśmy ponad 200 kg! samej karmy, a ponadto sporo innych akcesoriów dla zwierząt. Najbardziej aktywną osobą okazała się Hania z grupy „Kosmoludki”, która dostarczyła ponad 50kg rożnych przysmaków. Szczególne podziękowania również należą się grupie „Smerfy”, z której dzieci (w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Wyzwania Teodora”) , w celu wsparcia akcji, upiekły babeczki i zorganizowały kiermasz charytatywny dla zwierząt. Za całą zebraną kwotę (175 zł), jedna ze Smerfetek – Amelka (wyłoniona w drodze sprawiedliwego losowania) zakupiła wraz z Rodzicami dodatkową porcję karmy i różnego rodzaju przysmaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz Rodzicom zaangażowanym w akcję!!! Nadmienimy tylko, iż każdy przedszkolak zaangażowany w zbiórkę został uhonorowany pamiątkowym dyplomem oraz drobnym upominkiem.