Dzień Czekolady u „Misiów”

Cze-ko-la-da! 🤎 12 kwietnia „Misie” już od rana, ubrane w czekoladowe opaski, świętowały słodki… DZIEŃ CZEKOLADY! 🍫 Któż nie lubi takiego święta? 😉 Układaliśmy czekoladowe puzzle, szukaliśmy swojej drugiej „słodkiej” połówki, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się, jak powstaje czekolada. Wykonaliśmy eksperyment – sprawdziliśmy, co stanie się z tabliczką czekolady po jej podgrzaniu. Następnie powstałą masą wysmarowaliśmy nasze buzie, a języczki zaprosiliśmy do zabawy logopedycznej w zlizywanie „czekoladowych” wąsów 🍫😋 Przygotowaliśmy także deser – wafle z kremem czekoladowo-orzechowym – dzieci po rozsmarowaniu kremu rysowały na nim wykałaczką wymyślone przez siebie wzory, obrazki, po czym ze smakiem zajadały się swoim dziełem 😋 Nie mogło zabraknąć również znanego wszystkim tańca „Chocolate” 🕺🏻 Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy podczas gry w „Czekoladowe memo” 🍪 Cóż to był za słodki dzień… Cze-ko-la-da! 🤎😋