KONKURS WIEDZY O POLSCE

10 listopada, w przededniu wielkiego narodowego święta, jakim jest Święto Niepodległości, „Żyrafki” i „Misie”, wzięły udział w „Konkursie wiedzy o Polsce”. Dzieci musiały wykazać się znajomością symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Rozpoznawały kształt Polski na mapie, układały godło z puzzli, wyszukiwały flagi Polski spośród flag innych państw – okazało się, że nasze bystrzaki znają również flagi innych krajów! Zaprezentowały hymn Polski, pamiętając o odpowiednim zachowaniu i postawie ciała. Rozwiązały także quiz, w którym udowodniły, że znają nazwy stolicy, najdłuższej rzeki, morza i najwyższych gór Polski oraz przekonały wszystkich, że legendy polskie nie są im obce. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych z flagą, każda z grup zaśpiewała piosenkę o naszej wielkiej rodzinie – ojczyźnie, o Polsce.