DZIEŃ MISIA

24 listopada „Żyrafki” , „Misie”  i „Mróweczki” spotkały się na wspólnym Balu Piżamowym zorganizowanym z okazji „Dnia Pluszowego Misia” – przedszkolaki ubrane w  piżamki, z ulubionym misiem,  rozpoczęły świętowanie zapraszając misie do wspólnej przejażdżki pociągiem do piosenki „Jadą, jadą misie”. Następnie pohuśtały i ukołysały swoje misie na chuście animacyjnej. A kiedy misie zasnęły, przedszkolaki wykonały szereg zadań: ułożyły misiowe puzzle, zaśpiewały piosenkę „Misio Mniam Mniam”, a że misio z piosenki był głodny, to dzieci postanowiły go nakarmić (musiały przy tym wykazać się znajomością kolorów i umiejętnością przeliczania), ubierały misie stosownie do pogody. A kiedy misie się obudziły – dzieci zaprosiły je do tańca. Po wspólnych zabawach, już w Sali dzieci rywalizowały podczas zabawy „Łakome misie”. Nie mogło zabraknąć pląsów i tańców na piżamowym balu.