Jesteś tutaj:

Akcja „TRUSKAWA”

ZASADY AKCJI:

1. Weź sadzonkę truskawki (odmiany alba i portola; dostępne w budynku na Ogana)
  2. Posadź na działce, w ogródku, na balkonie, na parapecie
  3. Ciesz się pysznymi smacznymi owocami
  4. W zamian przynieś nam coś fajnego dla dzieci, co będzie stanowiło fanty w zabawach na tegorocznym FESTYNIE RODZINYM

UWAGI DODATKOWE:

1. Na jednego przyniesionego fanta (nagrodę dla dzieci na festyn) przypadają maksymalnie 3 sadzonki truskawek
  2. Fanty przynosimy maksymalnie 3 dni od zabrania sadzonek do domu; przekazujemy je do p. Beatrycze Komuda (gr. „Myszki”)
  3. Przyniesione fanty/nagrody muszą być nowe!

Przykładowe fanty: puzzle, książeczki, układanki, samochodziki, piłki, lalki, większe bańki mydlane

Prosimy nie zwlekać ! Akcja trwa do wyczerpania sadzonek!

Spotkanie z pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul Mnie” w Zabrzu

W dniu wczorajszym nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość – pracownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul Mnie” w Zabrzu. Na tę wizytę przyjechał również jeden z podopiecznych schroniska – uroczy starszy kawaler, który na każdym kroku wprost domagał się głaskania i przytulania, co wzbudziło ogromny zachwyt naszych przedszkolaków. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy opiekować się domowymi zwierzętami i jakich akcesoriów one potrzebują, a także jak zachować się w kontakcie z obcymi zwierzętami oraz w razie ataku psa. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród w konkursie na „Wiosenne Ciasto” oraz „Przedszkolna paczka dla kotka i psiaczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszej społeczności przedszkolnej udało nam się zebrać ponad 150 kg karmy dla psów i kotów (w tym znajdowała się również karma zakupiona z funduszy zebranych podczas kiermaszu wiosennych konkursowych wypieków w kwocie 511 zł).

„Klub Mleczaka”

O tym, że o zęby trzeba dbać, każdy z nas uczy się już od najmłodszych lat. Bardzo pomocne w tym okazało się nasze uczestnictwo w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Klub Mleczka”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, ile mamy zębów i jakie są ich rodzaje, jak prawidłowo i jak długo należy myć zęby, a także – jakie potrawy i produkty spożywcze korzystnie wpływają na zdrowie naszych zębów, a jakie produkty im szkodzą. Mieliśmy okazję zbadać również, ile cukru znajduje się w wybranych przez nas przysmakach, a także pobawić się w stomatologa. Na zakończenie tej wspaniałej przygody, wraz z grupą „Sowy”, wzięliśmy udział w konkursie Lisicy Karoliny, w ramach którego należało przygotować zdrowe śniadanie. My przygotowaliśmy pożywne gofry szpinakowe z musem bananowym i owocami, a nasi najmłodsi koledzy – pyszny koktajl warzywno – owocowy z chrupiącą marchewką.

2 maja 2024 r

Informujemy, że w dniu 2 maja 2024 r ze względu na planowaną obniżoną frekwencję dzieci praca opiekuńcza nad dziećmi będzie realizowana w grupie łączonej

„Marzenie Kartofelka” – Dni Teatru

Każdy z nas ma marzenia, większe lub mniejsze. Ogromne marzenie miał również tytułowy Kartofelek z bajki przygotowanej przez naszą grupę, w ramach obchodów Dni Teatru. Nasz kochany Kartofelek marzył o tym, aby wyruszyć i zwiedzić wielki świat, od czego odwieść starały się inne zatroskane warzywa, jego prawdziwi przyjaciele. Morał z bajki pokazał nam jednak, iż z realizacją marzeń nie należy zwlekać zbyt długo…

„Tolerancja” – Dzieci Uczą Rodziców

Tolerancja to termin oznaczający poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań – mimo tego, że często różnią się one od naszych własnych. Postawą tolerancji powinie cechować się każdy z nas, dlatego też jej znaczenie zgłębiliśmy podczas kolejnych zajęć w ramach akcji „Dzieci Uczą Rodziców”.

„Dzień Ziemi” u „Misiów”

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi 🌍 „Misie” poświęciły naszej planecie cały tydzień! Rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji o Ziemi – dowiedzieliśmy się, dlaczego nasza planeta choruje, a także jak możemy jej pomóc. Wzięliśmy udział w akcji #SprzątamyDlaPolski – wyposażeni w worki i rękawiczki posprzątaliśmy świat 🌍 Uczestniczyliśmy w zabawie matematycznej wg metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej – w czasie której kupowaliśmy sadzonki drzew liściastych 🌳 i iglastych🌲za fasolki. „Zakupione” drzewka wykorzystaliśmy do wykonania grupowej pracy plastycznej „Planeta Ziemia” 🌍 rozwijaliśmy nasze zdolności plastyczne oraz umiejętność pracy w grupie. Bawiliśmy się w ekologów, którzy niczym lekarze sprawdzali, co dolega naszej planecie i opatrywali ją przy pomocy odpowiednich plasterków 👩🏻‍⚕️🩹🩺 Z „EkoPingwinkiem” 🐧(Dyscyplina bez nakazów) nauczyliśmy się śpiewać piosenkę, która ułatwiła nam ważną umiejętność segregacji śmieci 🟢🟡🔵⚫ Graliśmy także w „EkoGrę” ścigankę, która podsumowała naszą ekologiczną wiedzę 🌍💚

Dzieci Uczą Rodziców – Zwierzęta domowe

„Misie” zrealizowały kolejną lekcję z cyklu „Dzieci Uczą Rodziców” – tym razem rozmawialiśmy o zwierzętach domowych. W domu dzieci wraz z rodzicami narysowały swoje zwierzątka domowe albo zwierzątko, o którym marzą 🙂

PIOSENKA EKOLOGICZNA

Kuba i Tymek reprezentowali nasze przedszkole podczas konkursu piosenki ekologicznej Zielona Piosenka „Cud Natury”, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 2. Chłopcy wspaniale wykonali piosenkę „Cud Ziemi”.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Zrealizowaliśmy kolejną, 7 już lekcję w ramach projektu edukacyjnego „Dzieci uczą rodziców”, poświęconą zwierzętom domowym. Prezentacja poszerzyła nasze wiadomości dotyczące odpowiedzialnej i właściwej opieki nad psami i kotami, małymi zwierzętami, a także jak bezpiecznie żyć ze zwierzakiem w domu.